دکتر سلمان فلاح
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مطالب پزشکی / سندروم درد تروکانتریک بزرگ یا درد ناحیه خارجی باسن و خارج ران پا

سندروم درد تروکانتریک بزرگ یا درد ناحیه خارجی باسن و خارج ران پا

سندرم درد تروکانتریک بزرگ (GTPS) یک بیماری شایع مفصل ران است که باعث درد در قسمت بیرونی عضله باسن (تروکانتر) و ران می‌شود. علت این علائم معمولاً به دلیل آسیب به بافت‌های نرمی است که در قسمت بالایی استخوان ران قرار دارند.

سندروم درد تروکانتریک بزرگ در گذشته بورسیت تروکانتریک نامیده می‌شده است زیرا تصور بر این بود که درد ناشی از یک بورس ملتهب (یک کیسه کوچک پر از مایع) است که روی تروکانتر بزرگ‌تر استخوان ران (بخش استخوانی استخوان ساق) قرار دارد.با این حال، تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که بیشتر موارد درد در قسمت بیرونی عضلات ران و باسن به دلیل آسیب‌های کوچک به عضلات یا تاندون‌های مجاور است. بنابراین به جای اصطلاح بورسیت تروکانتریک، اصطلاح عمومی‌تر، سندرم درد تروکانتریک بزرگ در حال حاضر ترجیح داده می‌شود.

در صورت بروز درد در قسمت خارجی لگن و ران، می توانید برای مشاوره با کلینیک تخصصی دکتر فلاح در اصفهان، جهت بررسی دقیق علت درد و بکارگیری بهترین روش درمان، ازطریق تماس با شماره تلفن 91011414 - 031 اقدام فرمایید. همچنین می‌توانید از طریق واتساپ شماره 09303970020 ، با ذکر دقیق شرح حال و ارسال مدارک پزشکی خود، مشاوره بگیرد.

علل سندروم درد تروکانتریک بزرگ:

سندروم درد تروکانتریک بزرگ می‌تواند ناشی از یک یا چند مورد از موارد زیر باشد:

علائم سندروم درد تروکانتریک بزرگ:

بسته به عوامل اولیه‌ای که باعث ایجاد این بیماری می‌شوند، علائم می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. افراد مختلف ممکن است موارد زیر را تجربه کنند:

سندرم تروکانتریک بزرگ

تشخیص سندروم درد تروکانتریک بزرگ:

هنگامی که به پزشک مراجعه می‌کنید، به احتمال زیاد یک معاینه فیزیکی انجام می‌دهد که بر روی مدت زمانی که شما این بیماری را داشته‌اید و حرکات خاصی که باعث درد می‌شود، تمرکز می‌کند. همچنین پزشک ممکن است برای رد سایر مشکلات، عکسبرداری با اشعه ایکس را تجویز کند، زیرا خود سندروم در اشعه ایکس نشان داده نمی‌شود. شما می‌توانید یک آزمایش اولتراسوند انجام دهید و اگر لگن شما به درمان پاسخ نمی‌دهد، ممکن است نیاز به انجام MRI داشته باشید.

درمان سندروم درد تروکانتریک بزرگ:

اهداف درمان شامل کاهش درد و التهاب (تورم)، حفظ تحرک و جلوگیری از ناتوانی و عود است.درمان‌ها به طور کلی غیرجراحی هستند و به‌راحتی در خانه انجام می‌شوند. آن‌ها ممکن است شامل موارد زیر باشند:

سایر درمان‌ها مستلزم مراجعه به مطب پزشک هستند. آن‌ها ممکن است شامل موارد زیر باشند:

آدرس اینستاگرام دکتر فلاح

پیشگیری از سندروم درد تروکانتریک بزرگ:

از آنجایی که بیشتر موارد این سندروم ناشی از استفاده بیش از حد است، بهترین درمان پیشگیری است. مهم است که از فعالیت‌هایی که باعث ایجاد مشکل می‌شوند، اجتناب کنید یا اصلاح کنید. شرایط زمینه‌ای مانند تفاوت طول پا، وضعیت نامناسب، یا تکنیک ضعیف در ورزش یا کار باید اصلاح شود.

برای پیشگیری بهتر می‌توان قوانین زیر را هنگام انجام فعالیت‌های خود اعمال کنید:

دکتر سلمان فلاح متخصص ستون فقرات و مفاصل و دارای بورد تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی در اصفهان می‌باشند؛ که با روشهایی نظیر اوزون درمانی ، لیزر درمانی پرتوان ، ارتوکین تراپی ، PRP ، مگنت درمانی ، شوک ویو درمانی ، تکارتراپی و ... می‌توانند بسیاری از دردها و مشکلات اندام های اسکلتی - عضلانی شما را درمان نمایند. همچنین در کلینیک توانبخشی دکتر فلاح، نوار عصب و عضله که اقدامی تشخیصی است نیز صورت می‌گیرد. این مرکز علاوه بر اقدامات مذکور، به عنوان کلینیک پا، می‌تواند به بیماران دیابتی و ... نیز خدمات تشخیصی درمانی مربوط به پا را ارائه نماید. لطفا جهت ارتباط با این مرکز ازطریق تماس با شماره تلفن 91011414 - 031 اقدام فرمایید. همچنین می‌توانید از طریق واتساپ شماره 09303970020 ، با ذکر دقیق شرح حال و ارسال مدارک پزشکی خود، مشاوره بگیرد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان حکیم نظامی ، خیابان شریعتی غربی ، نبش کوچه 16 ، جنب مسجد امام حسن عسکری ، طبقه اول
تلفن : 91011414 - 031


درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
دانستنی های کف پای صاف در کودکاندانستنی های کف پای صاف در کودکان

به دلیل اینکه انحنای کف پا و بیومکانیک پا بسیار حائز اهمیت است، بهتر است در سن چهار سالگی و در صورت مشکوک بودن به صاف بودن پای کودک به پزشک مراجعه کرده و پس از ارزیابی پزشک و اسکن کف پا و درمان مناسب از عارضه های جدی در بزرگسالی جلوگیری کنید. در ادامه مطلب به درمان صافی کف پا در کودکان پرداخته ایم. ... ادامه مطلب

قرص و آمپول روباکسین در چه مواردی استفاده میشود؟قرص و آمپول روباکسین در چه مواردی استفاده میشود؟

قرص و آمپول روباکسین (Robaxin) برای درمان اسپاسم عضله و درد عضله استفاده می شود. روباکسین به آرامش عضلات کمک می کند و در دسته داروهای شل کننده عضلات ق ... ادامه مطلب

مهمترین نکات در تهیه کمربند طبی یا بریس کمرمهمترین نکات در تهیه کمربند طبی یا بریس کمر

کمردرد دلایل مختلفی دارد که از آن جمله می‌توان به آسیب‌دیدگی ورزشی قدیمی، ساییدگی شدید ناشی از کار بدنی یا فرآیند طبیعی بالا رفتن سن اشاره کرد. کمردرد، صرف نظر از دلیل آن، زندگی را دشوار می‌کند. حمایت از ساختار کمر و محافظت از آن روش بهتری برای مدیریت کمردرد است. ... ادامه مطلب

ضعف و درد ساق و ران پاها چه علل و درمانی دارد؟ضعف و درد ساق و ران پاها چه علل و درمانی دارد؟

درد پا می تواند دائمی یا متناوب باشد، ناگهانی یا به تدریج به وجود می آید و کل پا یا ناحیه ای موضعی مثل ساق پا یا ران پا را تحت تأثیر قرار می دهد. پا درد می تواند انواع مختلفی داشته باشد از جمله شدید، حاد ... ادامه مطلب