سایت جدید دکتر سلمان فلاح
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / جراحی بسته دیسک / لیزر پرتوان برای دیسک کمر

لیزر پرتوان برای دیسک کمر

لیزر به معنای نور تقویت‌شده از انتشار تشعشعات تحریک‌شده است. لیزر توسط فرآیند خاصی در دستگاه لیزر ایجاد می‌شود تا باعث انتشار کنترل‌شده تابش به شکل نور شود. لیزرها برای اولین بار توسط فیزیکدان گوردون گولد در سال 1958 اختراع شدند و در زمینه‌های پوست، جراحی، چشم پزشکی و طب فیزیکی و توانبخشی استفاده می‌شود. فیزیوتراپیست‌ها از لیزر برای تسکین درد، تسریع بهبودی و کاهش التهاب استفاده می‌کنند. به دلیل ماهیت خاص نحوه تولید لیزر، دارای خواص خاصی نیز است:

در کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی دکتر سلمان فلاح در اصفهان، می‌توانید با روشهای درمان بدون جراحی، مانند بکارگیری لیزر پرتوان، به رفع و بهبود اغلب دردها مانند دردهای ناشی از دیسک کمر و گردن بپردازید و کیفیت زندگیتان را ارتقا داده توانایی های خود را در انجام کارها و فعالیت های روزمره، که به هر دلیل دچار اشکال شده اند؛ افزایش دهید. لطفا جهت ارتباط با این مرکز ازطریق تماس با شماره تلفن 36252857 - 031 اقدام فرمایید. همچنین می‌توانید از طریق واتساپ شماره ۰۹۳۰۳۹۷۰۰۲۰ ،با ذکر دقیق شرح حال و ارسال مدارک پزشکی خود، مشاوره بگیرد.

چگونگی عملکرد لیزر:

هنگامی که منبع نور در برابر پوست قرار می‌گیرد، فوتون‌ها تا چندین سانتی‌متر در پوست نفوذ می‌کنند و توسط میتوکندری جذب می‌شوند. انرژی لیزر بسیاری از پاسخ‌های فیزیولوژیکی مثبت که منجر به بازیابی مورفولوژی و عملکرد طبیعی سلولی می‌شود را تحریک می‌کند. لیزر پرتوان با تمرکز بر هموگلوبین و سیتوکروم اکسیداز، می‌تواند به تنفس کمک کرده و در نتیجه عملکرد درمانی خوبی داشته باشد.

لیزر پرتوان:

درمان با لیزر پرتوان باعث تحریک التیام بافت نرم در سطح سلولی می‌شود. از طریق فرآیندی به نام «فوتوبیواستیمولیشن» کار می‌کند. هنگامی که انرژی فوتونیک با نفوذ عمیق بر روی بافت سلولی خاص (نرم) متمرکز می‌شود، مقادیر بیشتری از ATP (آدنوزین تری فسفات) تولید می‌شود. ATP ماده‌ای است که مسئول تولید انرژی سلولی است.

لیزر پرتوان دارای یک حالت پالس منحصر به فرد است که انرژی لیزر را بدون گرم کردن بافت‌های سطحی به بافت‌های عمیق‌تر می‌رساند. همچنین دارای فرکانس‌های مداوم و تعدیل‌کننده برای ترویج کنترل و بهبود درد است. قدرت بالاتر آن دوز درمانی بزرگ‌تری را ارائه داده و در نتیجه زمان درمان کوتاه‌تر می‌شود.

لیزر پرتوان برای دیسک کمر

موارد کاربرد لیزر پرتوان:

اثرات درمانی لیزر پرتوان در هر دو نوع عارضه مزمن و حاد، کارآمد است. هزاران مطالعه منتشر شده اثربخشی بالینی لیزر درمانی را تایید می‌کنند. بیش از 100 مطالعه علمی کنترل‌شده اثربخشی لیزر درمانی را برای شرایط بالینی خاص ارائه می‌دهند. این شرایط شامل موارد زیر است:

چگونگی درمان دیسک کمر با لیزر پرتوان:

لیزر پرتوان در بهبود عضلات آسیب‌دیده، رباط‌ها، کپسول‌های مفاصل، دیسک‌های مهره‌ای و سطوح داخل مفصلی موثر است. دیسک‌های ستون فقرات آسیب‌دیده به طور مستقیم از درمان با لیزر پرتوان بهره می‌برند. تکنسین‌های آموزش‌دیده بر روی دیسک‌های خاص ستون فقرات که نیاز به مراقبت دارند، تمرکز می‌کنند. درمان اثرات عمیقی را در موارد زیر آغاز می‌کند:

بیمارانی که درمان لیزر پرتوان را همراه با درمان رفع فشار ستون فقرات دریافت می‌کنند، نسبت به بیمارانی که فقط رفع فشار ستون فقرات دریافت می‌کنند، درمان سریع‌تری برای گردن درد یا کمردرد دارند. فرکانس و مدت هر جلسه لیزر درمانی برای هر بیمار متفاوت است. لیزر را می‌توان برای نیازهای درمانی خاص تنظیم کرد.

مزایای درمان با لیزر پرتوان:

اثرات درمانی لیزر پرتوان عبارتند از:

لیزر پرتوان برای شرایط حاد و مزمن از جمله درد پس از جراحی موثر است.

تاثیر درمان دیسک کمر با لیزر پرتوان:

علت اصلی کمردرد و گردن درد اغلب می‌تواند در دیسک ستون فقرات آسیب‌دیده باشد. دیسک‌های ستون فقرات که عمدتا از بافت نرم (کلاژن) ساخته شده‌اند، چندین عملکرد مهم دارند. آن‌ها فضای بین هر جفت مهره‌های نخاعی را حفظ می‌کنند، به ما اجازه می‌دهند بدن خود را حرکت دهیم و فشار و شوکی را که در طول فعالیت ایجاد می‌شود، جذب کنیم. اما اگر دیسک فشرده شده، برآمده یا پاره شود یا به شکل دیگری آسیب ببیند، می‌تواند منجر به درد ناتوان‌کننده، بی‌حسی، گزگز و سایر علائم مرتبط شود.

درمان با لیزر پرتوان یک اثر قدرتمند ارائه می‌دهد که عمیقاً برای تحریک التیام دیسک‌های ستون فقرات انجام می‌شود.

اینستاگرام دکتر سلمان فلاح

موارد منع استفاده از لیزر پرتوان برای دیسک کمر:

تعداد جلسات درمانی لیزر پرتوان برای دیسک کمر:

مشکل بیمار و سطح سلامت کلی وی بر تعداد جلسات درمانی مورد نیاز تاثیرگذار است. بعضی بیماران می‌توانند بهبود در وضعیت خود را با ۱ تا ۳ جلسه درمان مشاهده نمایند. با این وجود، بطور میانگین درمان بیمار به ۴ تا ۱۰ جلسه درمانی نیاز دارد. هر جلسه درمانی معمولاً بین ۵ تا ۳۰ دقیقه با توجه به ناحیه تحت درمان و شرایط مربوط به آن به طول می‌انجامد.

دکتر سلمان فلاح متخصص ستون فقرات و مفاصل و دارای بورد تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی در اصفهان می‌باشند؛ که با روشهایی نظیر اوزون درمانی ، لیزر درمانی پرتوان ، ارتوکین تراپی ، PRP ، مگنت درمانی ، شوک ویو درمانی ، تکارتراپی و ... می‌توانند بسیاری از دردها و مشکلات اندام های اسکلتی - عضلانی شما را درمان نمایند. همچنین در کلینیک توانبخشی دکتر فلاح، نوار عصب و عضله که اقدامی تشخیصی است نیز صورت می‌گیرد. این مرکز علاوه بر اقدامات مذکور، به عنوان کلینیک پا، می‌تواند به بیماران دیابتی و ... نیز خدمات تشخیصی درمانی مربوط به پا را ارائه نماید. لطفا جهت ارتباط با این مرکز ازطریق تماس با شماره تلفن 36252857 - 031 اقدام فرمایید. همچنین می‌توانید از طریق واتساپ شماره ۰۹۳۰۳۹۷۰۰۲۰ ، با ذکر دقیق شرح حال و ارسال مدارک پزشکی خود، مشاوره بگیرد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان حکیم نظامی ، خیابان شریعتی غربی ، نبش کوچه 16 ، جنب مسجد امام حسن عسکری ، طبقه اول
تلفن : 36252857 - 031


درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آنچه که باید در مورد سیاتیک بدانیدآنچه که باید در مورد سیاتیک بدانید

زمانی از دیسک صحبت می‌شود که در واقع هسته میانی دیسک بین مهره های ستون فقرات به طور غیرطبیعی از قسمت میانی دیسک خارج شود و به عصب سیاتیک فشار وارد کند. این مشکل یکی از علل عمده درد کمر یا سیاتیک است. ... ادامه مطلب

انواع قوز پشت یا کیفوز و علل بروز آنانواع قوز پشت یا کیفوز و علل بروز آن

قوز پشت یا کیفوزعارضه‌ای شایع در ستون فقرات است که در آن انحنای ستون فقرات در مهره‌های بالایی بیش تر از حد طبیعی است. در این عارضه ستون فقرات به دلایل مختلفی از جمله عوامل مادرزادی و عوامل اکتسابی با افزایش غیر طبیعی قوس همراه است. ... ادامه مطلب

رگ به رگ شدن کمر چه علائمی دارد و چگونه درمان می شود؟رگ به رگ شدن کمر چه علائمی دارد و چگونه درمان می شود؟

کشیدگی و رگ به رگ شدگی عضله‌ی لومبار یا پایین کمر رایج‌ترین دلیل درد پایین کمر است. کمر به علت عملکرد تحمل وزن و درگیری در حرکت، چرخیدن و خم شدن مستعد این کشیدگی است. کشیدگی عضله‌ی لومبار هنگامی رخ می دهد که فیبرهای عضلانی غیر به طور طبیعی کشیده یا پاره می شوند. ... ادامه مطلب

تشخیص و درمان بیماری های پاتشخیص و درمان بیماری های پا

اغلب بیماری های پا به علت پوشیدن کفش نامناسب به وجود می آیند. پوشیدن کفش های نامناسب با تغییر در آناتومی طبیعی پاها، شکل پاها را تغییر داده و سبب بروز درد در آن ها می شود. در ادامه این مقاله به بررسی دقیق تر تشخیص و درمان بیماری های پا می پردازیم. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465