سایت جدید دکتر سلمان فلاح
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / خدمات در مطب / در کلینیک پا چه خدماتی ارائه می شود؟

در کلینیک پا چه خدماتی ارائه می شود؟

در یک مجموعه تخصصی، به ویژه اگر حیطه فعالیت آن تشخیص و درمان باشد؛ علاوه بر امکانات و تجربه، حضور پزشکانی که در رشته‌های مختلف تخصص دارند نیز اهمیت زیادی دارد. در این مجموعه‌ها، پزشکان متخصصی مشغول فعالیت هستند که حوزه کاری آن‌ها بسیار متنوع بوده و در تشخیص و درمان بیماری‌های مختلف پا تجربه کافی دارند.

این کلینیک‌ها مراکز درمانی پیشرفته و تخصصی در حوزه پودیاتری هستند که توسط گروهی از مجرب ترین متخصصان بنا شده اند. مراکز پا پزشکی، در آن‌ها مراقبت‌های لازم جهت حفظ بهداشت و سلامت پا در سطح جهانی و منطبق با تازه‌ترین روش‌های درمانی مراکز معتبر علمی دنیا، به بیماران ارئه می‌شود.

این کلینیک‌ها، مراکز درمانی ای هستند که به طور تخصصی به تشخیص، درمان و جراحی هر بیماری، آسیب و دفرمیتی در پا می‌پردازد. در ارزیابی و تشخیص، پزشکان عمومی و متخصص دوره دیده در کورس‌های پودیاتری، معاینات بالینی وسیعی مطابق شکایت اصلی بیمار به عمل می‌آورند و در صورت نیاز، آزمایشات بیوشیمیایی و عکسبرداری‌های لازم و انواع اسکن‌ها را درخواست می‌کنند.

امروزه به علت فعالیت‌های بسیار زیاد و سنگین، قسمت اعظمی از مردم درگیر مشکلات و بیماری‌های بسیاری در بخش مهم بدن‌‌، یعنی پا‌هایشان هستند و قطعا راه حل درمانی این افراد، باید در کلینیک‌‌های تخصصی پا جستجو شود. همشهریان گرامی یکی از بهترین کلینیک های تخصصی پا در اصفهان کلینیک دکتر فلاح می‌باشد. شما می‌توانید جهت ارتباط با این مرکز ازطریق تماس با شماره تلفن 36252857 - 031 اقدام فرمایید. همچنین می‌توانید از طریق واتساپ شماره ۰۹۳۰۳۹۷۰۰۲۰ ، با ذکر دقیق شرح حال و ارسال مدارک پزشکی خود، مشاوره بگیرد.

پودیاتری چیست؟

پودیاتری (Podiatry) یا همان پا پزشکی به شاخه‌ای تخصصی از علم پزشکی اشاره دارد که در آن به درمان مشکلات موثر بر روی پا پرداخته می‌شود. پزشک فوق تخصص پا یا همان پودیاتریست می‌تواند انواع آسیب‌ها مانند صافی کف پا، پا درد، عوارض کف پای صاف، کوتاهی آشیل، خار پاشنه و حتی عوارض ناشی از بیماری‌های مزمن مانند دیابت که بر روی این اندام تاثیر می‌گذارند را درمان کند. مرکز تخصصی پا با بهره‌مندی از تجربه بهترین دکتر ارتوپد پا و در اختیار داشتن تجهیزات مدرن و به‌روز دنیا، خدمات ارزنده‌ای را به این گروه از بیماران ارائه می‌دهد.

کلینیک پا

در کلینیک پا بعد از تشخیص بیماری چه برنامه ای وجود دارد؟

بعد از تشخیص بیماری، پلان درمانی می‌تواند طیفی از دارودرمانی، توصیه‌های مورد نیاز برای تغییر و اصلاح سبک زندگی، تجویز فعالیت مناسب ورزشی و حرکت درمانی، به کارگیری کفی مخصوص، کفش و ارتزهای مناسب در جهت حفظ و یا قرارگیری صحیح پاها و توزیع مناسب فشار کف پایی، گچ گرفتن پاها و یا بی حرکتی موضع، تزریق کورتیکواستروئید،پی آر پی و ...در موضع و یا جراحی و سایر درمان ها بنابر تشخیص پزشکان را دربرگیرد.

در این کلینیک‌ها، درمان به کمک ارائه اطلاعات به بیمار، جدید ترین و کم هزینه ترین راه جهت ارتقای سطح سلامت و افزایش کیفیت زندگی افراد است. در اطلاعات درمانی آگاهی‌های لازم پیرامون وضعیت فعلی و راه کار‌های درمان و پیشگیری از بروز مجدد رخداد پاتولوژیک به بیمار آموزش داده شده و خود اوست که نقش محوری را در اصلاح وضعیت خود ایفا می‌کند.

اهداف اصلی در کلینیک‌های پا

اینستاگرام دکتر سلمان فلاح

برخی از بیماری‌های پا که در کلینیک‌‌های تخصصی به درمان آن‌ها می‌پردازند

  1. التهاب فاشیای کف پا یکی از بیماری‌هایی است که معمولا در اول صبح برخی از افراد آن را تجربه می‌کنند و ممکن است برای ساعت‌‎های طولانی، این درد را به همراه داشته باشند. برای درمان این بیماری، نیازی برای مراجعه به کلینیک نیست و می‌توانید با انجام تمرین‌های کششی، این درد را برطرف کنید.
  2. میخچه از دیگر بیماری‌های رایج کف پا است که درد نسبتا زیادی دارد و قطعا راه رفتن را برای شما سخت خواهد کرد؛ میخچه ممکن است به علت وارد شدن فشار به استخوان پا توسط کفش به وجود بیاید، پیشگیری از آن ساده است اما برای درمان باید با مراجعه به کلینیک‌های فوق تخصصی پا و مچ پا آن را از بین ببرید.
  3. پینه یکی دیگر از بیماری‌هایی است که می‌توان با استفاده از پماد، آن را برطرف کرد؛ پینه بستن پا باعث خشکی قسمت پاشنه پا می‌شود و در برخی از موارد، برای درمان آن حتما باید به پزشک متخصص پا مراجعه کرد و پماد کار ساز نخواهد بود. اگر این بیماری نادیده گرفته شود، ممکن است درمان آن نیازمند جراحی باشد و به همین دلیل پزشکان توصیه می‌کنند که هر چه سریع‌تر برای درمان آن اقدام کنید.
  4. ممکن است در بعضی شرایط، ناخن پای شما به درون گوشت پا فرو برود که بدون شک درد شدیدی خواهد داشت و حتی ممکن است باعث عفونت کردن گوشت پا شده و خطرات جدی ایجاد کند؛ روش‌های درمانی مختلفی برای فرو رفتن ناخن در گوشت پا وجود دارد که می‌توانید با مراجعه به کلینیک بیماری های پا و استفاده از مشاوره تخصصی مناسب‌ترین آن‌ها را انتخاب کنید.
  5. انگشتان پای برخی از افراد به صورت چکشی است؛ این چکشی بودن انگشتان پا نوعی بیماری بوده و به دلیل تغییر شکل مفصل‌ها به وجود می‌آید. از اصلی‌ترین دلایل چکشی شدن انگشتان پا، پوشیدن کفش‌های تنگ و جوراب‌هایی است که به انگشتان فشار زیادی وارد می‌کند. این بیماری در اکثر موارد، با انجام عمل جراحی درمان خواهد شد.
  6. هالوکس والگوس نام یکی دیگر از بیماری‌های پا است که با التهاب، تورم و تغییر رنگ پا همراه است؛ این بیماری ممکن است در اثر استفاده از کفش تنگ ایجاد شود و یا به صورت ارثی به شما منتقل شود. بیماری هالوکس والگوس با استفاده از عمل جراحی از بین خواهد رفت.
  7. زمانی که قوس کف پا بیشتر از حالت عادی باشد، فرد به بیماری پاچنبری دچار می‌شود؛ این بیماری باعث تغییر شکل اندام و کوتاه شدن طول پا خواهد شد. یکی از عوامل این بیماری، ابتلا به دیابت شیرین است.
  8. نوروم مورتون از دیگر بیماری‌های کف پا است و امکان بروز آن در عصب انگشت سوم پا بسیار بیشتر از دیگر انگشتان خواهد بود؛ این بیماری سوزش و درد بسیار زیادی را به همراه دارد و برای از بین رفتن این درد، باید عمل جراحی صورت گیرد.
  9. کف پای صاف یکی دیگر از شایع‌ترین بیماری‌های پا بوده که در بعضی شرایط درمان آن راحت و در برخی شرایط نیازمند اقدامات جدی‌تر است؛ اگر شما هم دارای کف پای صاف هستید، پیشنهاد می‌شود به کلینیک بیماری‌های پا مراجعه کنید و مشاوره تخصصی دریافت کنید.

دکتر سلمان فلاح متخصص ستون فقرات و مفاصل و دارای بورد تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی در اصفهان می‌باشند؛ که با روشهایی نظیر اوزون درمانی ، لیزر درمانی پرتوان ، ارتوکین تراپی ، PRP ، مگنت درمانی ، شوک ویو درمانی ، تکارتراپی و ... می‌توانند بسیاری از دردها و مشکلات اندام های اسکلتی - عضلانی شما را درمان نمایند. همچنین در کلینیک توانبخشی دکتر فلاح، نوار عصب و عضله که اقدامی تشخیصی است نیز صورت می‌گیرد. این مرکز علاوه بر اقدامات مذکور، به عنوان کلینیک پا، می‌تواند به بیماران دیابتی و ... نیز خدمات تشخیصی درمانی مربوط به پا را ارائه نماید. لطفا جهت ارتباط با این مرکز ازطریق تماس با شماره تلفن 36252857 - 031 اقدام فرمایید. همچنین می‌توانید از طریق واتساپ شماره ۰۹۳۰۳۹۷۰۰۲۰ ، با ذکر دقیق شرح حال و ارسال مدارک پزشکی خود، مشاوره بگیرد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان حکیم نظامی ، خیابان شریعتی غربی ، نبش کوچه 16 ، جنب مسجد امام حسن عسکری ، طبقه اول
تلفن : 91011414 - 031


نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مزایای تکارتراپی کدام است؟مزایای تکارتراپی کدام است؟

تکارتراپی امکان درمان بیماری‌های مفصلی و عضلانی را فراهم می‌آورد که اغلب در توانبخشی و فیزیوتراپی با آن‌ها مواجه می‌شویم. این روش بدون درد و غیرتهاجمی برای بیمارانی که گرمای ملایمی را در بافت‌ها احساس می‌کنند، راحت است. ... ادامه مطلب

درمان کمر درد، دیسک کمر و سیاتیک در بارداری با طب فیزیکیدرمان کمر درد، دیسک کمر و سیاتیک در بارداری با طب فیزیکی

کمردرد در دوران بارداری معمولاً در محل تلاقی لگن و ستون فقرات در مفصل ساکرولیاک دیده می شود. با این که کمردرد و سیاتیک در بارداری وجود دارد؛ اما قابل درمان است. روش های بسیاری برای تسکین کمر درد بارداری و پیشگیری از تبدیل شدن آن به مشکلی مزمن مانند طب فیزیکی وجود دارد. ... ادامه مطلب

علائم و درمان نرمی غضروف کشکک زانو (کندرومالاسی) در کلینیک طب فیزیکیعلائم و درمان نرمی غضروف کشکک زانو (کندرومالاسی) در کلینیک طب فیزیکی

کندرومالاسی پاتلا نرمی غضروف پشت کشکک زانو میباشد. نرمی، سایش و یا پارگی غضروف از علائم کندورمالاسی پاتلا است. آسیب غضروف زانو ممکن است متوسط و یا شدید باشد. استفاده از روشهای غیر جراحی مانند تکنیک‌ های طب فیزیکی و فیزیوتراپی به عنوان جایگزینی مناسب برای درمان نرمی غضروف و کشکک زانو شناخته شده‌ اند ... ادامه مطلب

خواب رفتگی دست و پا را جدی بگیریدخواب رفتگی دست و پا را جدی بگیرید

اغلب ما خواب رفتن دست و پا را جدی نمی گیریم و آن را بی اهمیت می دانیم؛ اما اگر این حالت چندین مرتبه تکرار شود و به صورت مداوم آن را تجربه کنیم، می تواند زنگ خطری برای ما باشد. در ادامه این مقاله به بررسی علت اهمیت خواب رفتگی دست و پا می پردازیم. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465