دکتر سلمان فلاح
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / روشهای غیرجراحی درمان درد / درمان دیسک گردن با کایروپراکتیک

درمان دیسک گردن با کایروپراکتیک

یکی از روش های درمانی دیسک گردن، کایروپراکتیک می باشد. این علم در کنار علوم فیزیوتراپی و استخوان درمانی قرار می گیرد. می توان گفت که این روش، یک روش درمانی مکمل یا جایگزین است که اگر با سایر روش های درمانی همراه شود، تاثیر بیش تری خواهد داشت. در این روش، متخصص به کمک دست یا یک وسیله خاص، به ناحیه مورد نظر فشار وارد می کند تا عارضه به وجود آمده رفع شود. اختلالات عضلانی، استخوانی و عارضه های ستون فقرات را به کمک این روش می توان درمان کرد. اساس این روش درمانی این است که تمام مشکلات بدن از ستون فقرات منشا می گیرد؛ به عبارتی، هر مشکلی که برای انسان به وجود می آید به دلیل تنظیم نبودن مهره ها بر روی یکدیگر است و حتی کوچک ترین انحراف می تواند مشکل ساز باشد. در ادامه این مقاله به بررسی دقیق تر مزایا و عوارض کایروپراکتیک گردن می پردازیم.

در این روش یک نیروی ناگهانی به مفصل وارد می شود که سبب جابجا شدن مفصل، بیش تر از دامنه حرکتی خود می شود؛ در نتیجه بیمار احساس راحتی می کند. انجام جا اندازی کایروپراکتیک در دیسک حاد گردنی ممنوع می باشد. انجام آن برای بیش تر از 6 تا 10 جلسه، می تواند موجب افزایش بیش از اندازه دامنه حرکتی مفصل شود؛ که مضر است. به علت وجود احتمال سکته مغزی و آسیب به نخاع، کثیری از متخصصین با انجام این روش برای گردن موافق نیستند. در صورت بروز علائمی از جمله سرگیجه، سردرد، اختلال تعادل و دوبینی، فرد باید فورا بستری شده و تحت درمان داروهای ضد انعقاد قرار گیرد.

بسیاری از مطالعات بیانگر این نتایج هستند که درمان‌های دستی که معمولاً توسط پزشکان طب فیزیکی انجام می‌شوند، برای درمان کمردرد موثر بوده و همچنین برای درمان دیسک کمر، رادیکولوپاتی و گردن درد مفید است. شما می‌توانید برای کایروپراکتیک یا درمان های دستی، به کلینیک طب فیزیکی دکتر سلمان فلاح در اصفهان مراجعه نمایید. لطفا جهت ارتباط با کلینیک طب فیزیکی دکتر فلاح در اصفهان ازطریق تماس با شماره تلفن 91011414 - 031 اقدام فرمایید. همچنین می‌توانید از طریق واتساپ شماره 09303970020 ، با ذکر دقیق شرح حال و ارسال مدارک پزشکی خود، مشاوره بگیرد.

تعداد جلسات کایروپراکتیک

تعداد جلسات درمانی را متخصص تعیین می کند. به طور معمول پس از 10 تا 25 جلسه، بهبودی حاصل می شود. در زمان کشش، به دستورات فیزیوتراپیست در رابطه با کایروپراکتیک دیسک گردن دقت نمایید. بعد از کشش از تخت به آرامی پایین آمده و از حرکات اضافی پرهیز کنید. از انجام هرگونه فعالیت بدنی، بدون نظر پزشک و فیزیوتراپیست خودداری کنید.

کایروپراکتیک چه مزیت هایی دارد؟

کایروپراکتیک یکی از بهترین روش های درمانی است که غیر تهاجمی بوده، کم هزینه است و تاثیرگذاری بالایی نیز دارد. برخی از مزایای این روش شامل موارد زیر می شوند:

  1. کاهش دهنده سریع درد: برخی از مشکلات مکانیکی بدن اصلاح می شود، در نتیجه درد کاهش می یابد. غالبا در اولین جلسه بهبود درد حس می‌ شود.
  2. تحریک‌ پذیری مفاصل را افزایش می ‌دهد.
  3. توانایی بدن را به حداکثر می‌ رساند: از این روش برای افزایش تحریک پذیری و همچنین بازیابی عملکرد قسمت‌ های گوناگون بدن می ‌توان کمک گرفت.
  4. به کاهش استرس کمک کرده و حال بیمار را بهتر می‌ کند.
  5. این روش‌ ها برای درمان آسیب ‌های قدیمی و جدید موثرند: به کمک این روش می توان قسمت‌ هایی که فرد قادر به تکان دادن آن ها نبوده است را درمان کرد؛ و توانایی حرکت را به آن نواحی بازگرداند. گاهی برای درمان پیچ خوردگی مفاصل نیز از این روش کمک می گیرند.
  6. دامنه حرکتی مفاصل، عملکرد سیستم اسکلتی و عملکرد سیستم عصبی را بهبود می دهد.
 کایروپراکتیک گردن

کایروپراکتیک گردن چه عوارضی به همراه دارد؟

این روش درمانی به شدت حساس بوده و به توجه و دقت بالایی از طرف درمانگر نیاز دارد؛ زیرا درمانگر به صورت مستقیم با ستون فقرات و اعصب بیمار در ارتباط است. یک آسیب خیلی جزئی یا یک سهل ‌انگاری کوچک، می تواند مشکلات جبران‌ ناپذیری در نخاع ایجاد کند. در صورت تخصص داشتن درمانگر، این روش ایمن می باشد؛ هرچند این روش به طور نادر عوارضی به دنبال دارد. برخی از آن ها عبارتند از:

اینستاگرام دکتر سلمان فلاح

چه کسانی نباید از این روش درمانی استفاده کنند؟

این روش برای تمام بیماران ایمن نیست. افرادی که دارای اختلالات زیر می باشند، نباید از این روش استفاده کنند:

نوار عصب و عضله که به عنوان تکمیل کننده معاینات فیزیکی جهت تشخیص میوپاتی در بیماران مشکوک انجام می‌شود؛ در کلینیک طب فیزیکی دکتر سلمان فلاح با دقت بالا قابل انجام است. لطفا جهت ارتباط با کلینیک طب فیزیکی دکتر فلاح در اصفهان ازطریق تماس با شماره تلفن 91011414 - 031 اقدام فرمایید. همچنین می‌توانید از طریق واتساپ شماره 09303970020 ، با ذکر دقیق شرح حال و ارسال مدارک پزشکی خود، مشاوره بگیرد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان حکیم نظامی ، خیابان شریعتی غربی ، نبش کوچه 16 ، جنب مسجد امام حسن عسکری ، طبقه اول
تلفن : 91011414 - 031


نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
درمان با تراکشن برای رفع دردها و مشکلات گردندرمان با تراکشن برای رفع دردها و مشکلات گردن

درمان تراکشن یک روش غیر جراحی است که به طور مؤثری ناتوانی گردن را درمان می‌ کند. تراکشن درمانی به طور مؤثر روند بهبود را افزایش می‌ دهد و موجبات تسکین سریع، مؤثر و اغلب شگفت انگیز درد را فراهم می‌ کند به طوری اکثر بیماران را قادر می‌ سازد تا زودتر به سبک زندگی فعالتر خود بازگردند. ... ادامه مطلب

نوار عصب و عضله برای تشخیص ام اسنوار عصب و عضله برای تشخیص ام اس

اگر پزشک به بیماری ام اس مشکوک شود، ممکن است نوار عصب و عضله را تجویز کند تا بتواند از تشخیص خود مطمئن شود. در ادامه این مقاله به بررسی کامل تر نوار عصب و عضله برای تشخیص ام اس می پردازیم. ... ادامه مطلب

مدیریت درد با طب فیزیکی چگونه است؟مدیریت درد با طب فیزیکی چگونه است؟

گاهی اوقات تسکین درد را می‌توان با طب فیزیکی انجام داد. طب فیزیکی شامل درمان‌هایی است که بر پیشگیری و مدیریت آسیب‌ها یا ناتوانی‌ها تمرکز دارد. Physical Therapy به تسکین درد، بهبود درمان و بازگرداندن عملکرد و حرکت کمک می‌کند. ... ادامه مطلب

سوزش و درد انگشت شست پا نشانه چیست؟سوزش و درد انگشت شست پا نشانه چیست؟

انگشتان پا به علل مختلف می‌ توانند در معرض آسیب قرار گیرند. در این میان انگشت شست پا بیشتر از سایر انگشتان ممکن است دچار درد و ناراحتی شود. در این بخش به علل و روش های درمان سوزش و درد انگشت شست پا پرداخته ایم. ... ادامه مطلب