دکتر سلمان فلاح
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / جراحی بسته دیسک / مراقبت های پس از جراحی دیسک

مراقبت های پس از جراحی دیسک

هدف از مراقبت های بعد از جراحی این است که محیطی آرام، مثبت و شفا بخش برای دوران نقاهت آماده شود تا بهترین نتیجه ممکن از عمل جراحی به دست بیاید. به علاوه رعایت این توصیه ها، باید، نباید ها کمک می کند تا بیمار با وضعیت جسمی و روحی بهتری دوره نقاحت را پشت سر بگذارد. در این مطلب آنچه که باید انتظار داشته باشید، از اتاق ریکاوری تا بازگشت به فعالیت هایی که بیشتر از همه لذت می برید، بررسی می کنیم.

آنچه در این مطلب میخوانید

دکتر سلمان فلاح متخصص ستون فقرات و مفاصل و دارای بورد تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی در اصفهان می‌باشند؛ که با روشهایی نظیر اوزون درمانی ، لیزر درمانی پرتوان ، ارتوکین تراپی ، PRP ، مگنت درمانی ، شوک ویو درمانی ، تکارتراپی و ... می‌توانند بسیاری از دردها و مشکلات اندام های اسکلتی - عضلانی شما را درمان نمایند. همچنین در کلینیک توانبخشی دکتر فلاح، نوار عصب و عضله که اقدامی تشخیصی است نیز صورت می‌گیرد. این مرکز علاوه بر اقدامات مذکور، به عنوان کلینیک پا، می‌تواند به بیماران دیابتی و ... نیز خدمات تشخیصی درمانی مربوط به پا را ارائه نماید. لطفا جهت ارتباط با این مرکز ازطریق تماس با شماره تلفن 91011414 - 031 اقدام فرمایید. همچنین می‌توانید از طریق واتساپ شماره 09303970020 ، با ذکر دقیق شرح حال و ارسال مدارک پزشکی خود، مشاوره بگیرد.

مراقبت های بعد از عمل لیزری دیسک کمر

کلید بهبودی سریع تر بعد از عمل دیسک کمر و بازگشت زودتر به کار و فعالیت های معمول خود، پیروی از دستورالعمل های ارائه شده توسط پزشک است.

مدیریت درد شما

بخش عمده از بهبودی بعد از عمل دیسک کمر ، با استراحت کافی به دست می آید. اگر احساس درد داشته باشید تحمل آن ممکن است دشوار باشد. در طول اقامت شما در بیمارستان، پزشک درد شما را با یک یا چند دارو درمان می کنند، مانند:

همچنین ممکن است پزشک برای تسکین بهبودی شما بعد از ترک بیمارستان داروی مسکن برای شما تجویز کند. این دارو اغلب یک داروی مخدر خواهد بود.

مراقبت‌های پس از جراحی دیسک

مخدر ها دارو های ضد درد قدرتمندی هستند. اما عوارض جانبی زیادی از جمله خطر اعتیاد را به همراه دارند. مواد مخدر نیز معمولا برای استفاده طولانی مدت توصیه نمی شوند. در صورت تجویز داروی ضد درد برای اوپیوئید، جراح با شما کار خواهد کرد تا این دارو را بر اساس سرعت بهبودی شما متوقف کند یا کاهش دهد.

بعد از قطع مصرف داروی مخدر، پزشک ممکن است برای شما داروی مسکن تجویز کند. پزشک شما را در مورد آنچه باید مصرف کنید راهنمایی کند. اگر درد شما در هر مرحله بدتر شد. با پزشک خود صحبت کنید.

استفاده از بریس

کمربند ارتوپدی کمر معمولا پس از عمل دیسک کمر برای پشتیبانی از ستون فقرات تجویز می شود. این بریس ها از ستون فقرات پشتیبانی می کنند. با این حال، وظیفه اصلی بریس این است که حرکات ستون فقرات را محدود کند و به بیمار آرامش دهد و همچنین، بعد از عمل جراحی به او یادآوری کند تا اقدامات احتیاطی معمول خود را ادامه دهند. برای استفاده از بریس، معمولا یک دوره 4 تا 6 هفته ای توصیه می شود. پس از آن از بیماران خواسته می شود که به تدریج آن را قطع کنند. توصیه می شود هنگام مسافرت طولانی مدت از بریس استفاده کنید تا از حرکت سریع و ناگهانی ستون فقرات جلوگیری می شود.

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی بلافاصله از عمل دیسک کمر، در نشستن و راه رفتن به بیمار کمک می کند. فیزیوتراپی هنگامی که بیمار در بیمارستان است، ارائه می شود. پس از ترخیص، بیشتر بیماران نیازی به فیزیوتراپی منظم ندارند. آن ها تشویق می شوند که فعالیت های خود را انجام دهند. با این حال بیماران با ضعف قبل از عمل، وزن بیش از حد و سایر مشکلات پزشکی ممکن است به دوره فیزیوتراپی طولانی مدتی را داشته باشند. این فیزیوتراپی را می توان در خانه نیز انجام داد.

آموزش حرکات ایمن

پس از عمل دیسک کمر، باید ستون فقرات به درستی تراز شوند. بنابراین چرخاندن کمر و خم شدن کمر مجاز نیست.

متخصص طب فیزیکی به شما کمک می کند چگونه با خیال راحت تری حرکت کنید. برخی از مواردی که باید به خاطر داشته باشید:

در صورت مشاهده موارد زیر حتما با پزشک خود تماس بگیرید:

اینستاگرام دکتر سلمان فلاح

اکثر بیماران به مدت سه ماه پس از جراحی دیسک به زندگی عادی و روزمره خود بازگشته و موفق خواهند بود به تمام کارهای روزمره خود بپردازند. البته باید به این نکته اشاره کرد که پس از بازگشت بهبودی بیمار هنوز مراقبت ها به پایان نرسیده است.

شما برای تشخیص و درمان پوکی استخوان و تعیین سطح این، عارضه می‌توانید به کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی دکتر سلمان فلاح در اصفهان مراجعه نمایید. لطفا جهت ارتباط با این مرکز ازطریق تماس با شماره تلفن 91011414 - 031 اقدام فرمایید. همچنین می‌توانید از طریق واتساپ شماره 09303970020 ، با ذکر دقیق شرح حال و ارسال مدارک پزشکی خود، مشاوره بگیرد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان حکیم نظامی ، خیابان شریعتی غربی ، نبش کوچه 16 ، جنب مسجد امام حسن عسکری ، طبقه اول
تلفن : 91011414 - 031


درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :اعظم معین [ 1402-05-18 ]
بعد از لیزر دیسک کمر تا چند وقت بریس ببندم؟

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
علائم التهاب تاندون آشیلعلائم التهاب تاندون آشیل

تاندون آشیل بزرگترین و قویترین تاندون در بدن انسان است. تاندون ها طناب های طولانی و سخت از بافت هایی هستند که ماهیچه را به استخوان وصل می کنند ... ادامه مطلب

هالوکس والگوس یا انحراف در انگشت شست پاهالوکس والگوس یا انحراف در انگشت شست پا

بونیون یا ‌هالوکس والگوس برجستگی استخوانی دردناکی است که در قسمت داخلی پا در مفصل انگشت بزرگ پا ایجاد می‌ شود. ... ادامه مطلب

کف پای صاف چیست و روشهای درمان آن کدام است؟کف پای صاف چیست و روشهای درمان آن کدام است؟

صافي کف پا از جمله بيماري هاي شايع پاست، در اين بيماري، قوس کف پا صاف مي شود يعني بيماران فاقد خميدگي کف پا هستند که میتواند باعث بروز عوارضي مانند خارپاشنه، درد ساق، زانودرد، کمر درد و سردرد مي شود. ... ادامه مطلب

بورسیت شانه چیست و راههای درمانبورسیت شانه چیست و راههای درمان

درون مفصل شانه، کیسه کوچک حاوی مایعی وجود دارد که بورسا نامیده می شود. وقتی بورسهای شانه تحریک بشوند، ملتهب شده و بزرگ می شوند. ... ادامه مطلب