سایت جدید دکتر سلمان فلاح
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / روشهای غیرجراحی درمان درد / درمان زخم های حاد و مزمن با شاک ویو تراپی

درمان زخم های حاد و مزمن با شاک ویو تراپی

شاک ویو تراپی یک درمان غیرتهاجمی با استفاده از یک وسیله درمانی است که با ارسال امواج صوتی به محل آسیب کار می‌کند. این دستگاه از انرژی جنبشی برای رسیدن به ناحیه مورد نظر از طریق یک اپلیکاتور کوچک در سر دسته شاک ویو تراپی استفاده می‌کند. این انرژی به پوست نفوذ کرده و یک موج شعاعی به عمق 7 سانتی متر به داخل بدن می‌فرستد که بیشترین فشار را در سطح بدن احساس می‌کند.
امواج شوک امواج صوتی هستند که دارای ویژگی‌های فیزیکی خاصی بوده، از جمله غیرخطی بودن، فشار اوج بالا و به دنبال آن دامنه کششی کم، زمان خیز کوتاه و مدت زمان کوتاه (10 میلی ثانیه). آن‌ها دارای یک پالس واحد، محدوده فرکانس وسیع (0-20 مگاهرتز) و دامنه فشار بالا (0-120 مگاپاسکال) هستند.

این ویژگی‌ها فاز مثبت و منفی موج شوک را ایجاد می‌کنند. فاز مثبت نیروهای مکانیکی مستقیم تولید می‌کند، در حالی که فاز منفی حباب‌های حفره‌ای و گازی را ایجاد می‌کند که متعاقباً با سرعت‌های بالا منفجر می‌شوند و موج دوم موج شوک را ایجاد می‌کنند.
در مقایسه با امواج اولتراسوند، فشار اوج موج شوک تقریباً 1000 برابر بیشتر از فشار حداکثر موج اولتراسوند است.

امروزه برای درمان بسیاری از مشکلات و آسیب های اندام، از روشهای غیر جراحی استفاده می‌شود که یکی از موثرترین آنها شوک ویوتراپی است. شاک ویو تراپی در اصفهان با نتایج بسیار درخشان توسط دکتر سلمان فلاح، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی انجام می‌شود. لطفا جهت ارتباط با کلینیک طب فیزیکی دکتر فلاح ازطریق تماس با شماره تلفن 36252857 - 031 اقدام فرمایید. همچنین می‌توانید از طریق واتساپ شماره ۰۹۳۰۳۹۷۰۰۲۰ ،با ذکر دقیق شرح حال و ارسال مدارک پزشکی خود، مشاوره بگیرد.

مکانیسم اثر شاک ویو تراپی:

اثرات درمانی امواج شوک ناشناخته است. با این حال، مکانیسم‌های پیشنهادی عمل برای شاک ویو شامل موارد زیر است:

امواج شوک، اختلالات فشار گذرا هستند که به سرعت در فضای سه بعدی منتشر می‌شوند. آن‌ها با افزایش ناگهانی فشار محیط به حداکثر فشار خود همراه هستند. اثرات بافتی قابل توجه شامل کاویتاسیون است که در نتیجه فاز منفی انتشار موج است.
موج شوک مستقیم و اثرات کاویتاسیون غیرمستقیم باعث تشکیل هماتوم و مرگ سلول‌های کانونی می‌شود که سپس تشکیل استخوان یا بافت جدید را تحریک می‌کند.

شاک ویو تراپی

تفاوت‌ها و شباهت‌های بین شاک ویو تراپی و اولتراسوند درمانی:

تفاوت‌ها:

شباهت‌ها:

  1. هر دو روش از امواج صوتی برای ایجاد مزایای درمانی استفاده می‌کنند.
  2. هر دوی آن‌ها از یک محیط جفت‌کننده برای انتقال امواج صوتی به بافت‌های تحت درمان استفاده می‌کنند.
  3. هر دو نوع درمان غیرتهاجمی هستند.

موارد قابل درمان با شاک ویو تراپی:

شاک ویو تراپی در درجه اول در درمان بیماری‌های اسکلتی-عضلانی رایج استفاده می‌شود که شامل:

هیچ پروتکل استاندارد شاک ویو تراپی برای درمان شرایط اسکلتی-عضلانی وجود ندارد.

موارد منع استفاده از شاک ویو تراپی:

شاک ویو تراپی ممکن است برای شما مناسب نباشد، اگر:

شاک ویو تراپی را نمی‌توان در زمینه‌های زیر بکار برد:

اینستاگرام دکتر سلمان فلاح

آیا شاک ویو تراپی درد دارد؟

اگرچه ممکن است نام بسیار ترسناکی داشته باشد اما شاک ویو تراپی روشی است که مزایای زیادی را برای مشتریانی که از آسیب‌ها رنج می‌برند، ارائه می‌کند. بسته به شدت درمان، شاک ویو تراپی می‌تواند مانند ضربه زدن به پوست و ایجاد ناراحتی جزئی در ناحیه تحت درمان احساس شود. با این حال، از آن‌جایی که درمان معمولاً حدود پنج دقیقه طول می‌کشد، اکثر مراجعین می‌توانند هر گونه ناراحتی را تحمل کنند. شدت درمان نیز بسته به سطح راحتی بیمار قابل تنظیم است.

مزایای شاک ویو تراپی:

برخی از مزایای درمانی امواج شوک عبارتند از:

  1. اثر بخشی عالی نسبت هزینه
  2. راه حل غیرتهاجمی برای دردهای مزمن در شانه، پشت، پاشنه پا، زانو یا آرنج
  3. بدون نیاز به بیهوشی، بدون دارو
  4. عوارض جانبی محدود
  5. زمینه‌های اصلی کاربرد: ارتوپدی، توانبخشی و پزشکی ورزشی
  6. تأثیر مثبتی بر درد حاد طبق نتایج تحقیقات جدید

پس از درمان، ممکن است برای چند روز درد، حساسیت یا تورم موقتی را تجربه کنید، زیرا امواج شوک پاسخ التهابی را تحریک می‌کند. اما بدن خود را به طور طبیعی بهبود می‌بخشد. بنابراین، مهم است که پس از درمان از هیچ داروی ضد التهابی استفاده نکنید که ممکن است نتایج را کاهش دهد. پس از اتمام درمان، تقریباً بلافاصله می‌توانید به اکثر فعالیت‌های معمولی خود بازگردید.

اغلب مشکلات زانو، بدون جراحی و با استفاده از روشهایی مانند دارو درمانی، تزریق پی آر پی، فیزیوتراپی، شاک‌ ویو تراپی، لیزر تراپی، مگنت تراپی و ... در کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی دکتر سلمان فلاح در اصفهان، درمان شده یا بهبود می‌یابند. لطفا جهت ارتباط با این مرکز ازطریق تماس با شماره تلفن 36252857 - 031 اقدام فرمایید. همچنین می‌توانید از طریق واتساپ شماره ۰۹۳۰۳۹۷۰۰۲۰ ،با ذکر دقیق شرح حال و ارسال مدارک پزشکی خود، مشاوره بگیرد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان حکیم نظامی ، خیابان شریعتی غربی ، نبش کوچه 16 ، جنب مسجد امام حسن عسکری ، طبقه اول
تلفن : 36252857 - 031


نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
افتادگی پا در اثر آسیب عصب پرونئالافتادگی پا در اثر آسیب عصب پرونئال

افتادگی پا ممکن است معضلی موقتی و یا دائمی باشد و معمولاً فقط یکی از پاها به آن دچار خواهد شد. افتادگی مچ پا علل متفاوتی دارد؛ ولی از شایعترین علل آن بیماری ها و آسیب های عصب پرونئال است. ... ادامه مطلب

درمان دیسک گردن با کایروپراکتیکدرمان دیسک گردن با کایروپراکتیک

یکی از روش های درمانی دیسک گردن، کایروپراکتیک می باشد. این علم در کنار علوم فیزیوتراپی و استخوان درمانی قرار می گیرد. می توان گفت که این روش، یک روش درمانی مکمل یا جایگزین است که اگر با سایر روش های درمانی همراه شود، تاثیر بیش تری خواهد داشت. ... ادامه مطلب

روشهای نوین درمان درد عصب سیاتیک بدون جراحیروشهای نوین درمان درد عصب سیاتیک بدون جراحی

درد سیاتیک ممکن است در اثر تحریک یک یا چند عصب نخاعی ایجاد شود. این درد می‌ تواند خفیف یا شدید باشد و اغلب در اثر ساییدگی مهره‌ ها در قسمت پایین ستون فقرات ایجاد می‌ شود. خبر خوب این است که سیاتیک اغلب با روش‌ های محافظه کارانه و بدون نیاز به جراحی با کمک متخصص حرکات اصلاحی تسکین می‌ یابد. ... ادامه مطلب

دانستنی های کف پای صاف در کودکاندانستنی های کف پای صاف در کودکان

به دلیل اینکه انحنای کف پا و بیومکانیک پا بسیار حائز اهمیت است، بهتر است در سن چهار سالگی و در صورت مشکوک بودن به صاف بودن پای کودک به پزشک مراجعه کرده و پس از ارزیابی پزشک و اسکن کف پا و درمان مناسب از عارضه های جدی در بزرگسالی جلوگیری کنید. در ادامه مطلب به درمان صافی کف پا در کودکان پرداخته ایم. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465